18 Eylül, 2020

2. Olağan Kurultayımızda COVID-19 Tedbirleri ve Adaylarımız için Başvuru Dilekçemiz

Sayı: GNLG.26/1275
Konu: GİK Adaylık Başvurusu hk.

"Covid-19" salgını kapsamında tüm tedbirlere uyarak, 20 Eylül 2020 tarihinde yapılacak olan 2. Olağan Kurultayımızda, Delege olmayan Genel İdare Kurulu Üyeliği adaylarımızın 18.09.2020 tarihi saat 17.00'a kadar Genel Merkezimize yaptıkları başvurular alınmıştır. Delege imzası toplayamayan, salgın sebebiyle Genel Merkeze gelemeyen, kronik hastalığı olan tüm delege olmayan Genel İdare Kurulu adaylarımız 20 Eylül 2020 tarihinde 2. Olağan Kurultayımızda oluşturulacak Divan Başkanlığı tarafından verilecek sürede gösterilecek alana sosyal mesafe, hijyen kuralları ve görevlilerimizin uyarılarını dikkate alarak başvuruda bulunabileceklerdir. 

Uğur POYRAZ
Genel Sekreter

 


 

Sayı: GNLG.25/1267
Konu: Genel İdare Kurulu Adaylık Müracaatları hk.

20 Eylül 2020 tarihinde yapılacak olan 2. Olağan Kurultayımızda "Covid 19" salgını sebebi ile Yüksek Seçim Kurulu ve Ankara Valiliği tarafından hassasiyet gösterilen aşağıdaki tedbirleri almak ve uygulamak zarureti hasıl olmuştur.

Buna göre 2. Olağan Kurultayımıza; misafir, diğer siyasi partilerin temsilcileri, yabancı misyon ve protokol davet edilememektedir.

Kurultay alanına sadece delegelerimiz alınacaktır. Delege olmayan hiç kimse kurultay alanına alınamamaktadır.

Kurultay alanımıza salgın önlemleri, sosyal mesafe ve güvenlik açısından delegelerimiz dışında kimsenin girişine izin verilemeyeceği için; delege olmayan partililerimizin Genel İdare Kurulu adaylık başvuruları 11, 12 13, 14, 15, 16, 17, 18.09.2020 tarihlerinde saat 17.00'ye kadar Genel Merkezimizde kurulacak başvuru masalarında sıra numarası ile teslim alınabilecektir.

Başvuru dilekçelerinde 01.09.2020 tarihinden itibaren e-Devlet veya Adli Sicil Bürosu'ndan alınmış adli sicil kaydı, adayın eğitim durumunu gösterir Lisans veya sair son diploma fotokopisinin kendileri tarafından tasdik edilmiş fotokopisi ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında ve Kurultay akabinde imha edilmek üzere fotoğraflı özgeçmişlerinin ek olarak sunulması gerekmektedir.

Ayrıca delege olmayan partililerimizin Genel İdare Kurulu adaylık başvuruları için 70 delegemizin ıslak imzası gerekmektedir. Genel Merkezimize yapılan başvurularda yer alan delegele imzaları Genel Merkez yetkililerimiz tarafından kayıtlı telefon numaralarından aranarak delegelerimizden teyit edile- cektir.

Gereğini bilgilerinize rica ederim.

Uğur POYRAZ
Genel Sekreter

EK: Başvuru dilekçesi