11 Nisan, 2019

İYİ Parti’nin 31 Mart Yerel seçimlerinde Mersin’deki tavrı ve çabası milletimiz tarafından açık ve net olarak bilinmektedir.

Başkanlık Divanı üyemiz Sayın Hayrettin NUHOĞLU’nun, seçim sonuçlarıyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı değerlendirme sosyal medyada özellikle Mersin özelinde tartışma konusu olmuştur.

Millet İttifakı’nın başarısını anlatmak isterken, Sayın Genel Başkan Yardımcımızın maksadını aşan ifadeleri, partimizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. İYİ Parti’nin 31 Mart Yerel seçimlerinde Mersin’deki tavrı ve çabası milletimiz tarafından açık ve net olarak bilinmektedir.

Seçim sürecinde, İYİ Parti olarak Mersin’de uğradığımız ihanetin ardından Demokrat Parti adayı Sayın Ayfer YILMAZ’ı desteklediğimiz, bizzat Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER tarafından ilan ve deklare edilmiştir. Sayın Ayfer YILMAZ ile Sayın Burhanettin KOCAMAZ’ın olağanüstü gayretlerine Sayın Genel Başkanımızın bizzat Mersin’e üç kez giderek verdiği destek de kamuoyunun malumudur.

Karanlık bir elin organizasyonuyla Mersin’deki seçim çalışmalarında ihanete uğrayan ve tuzak kurulan İYİ Parti, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Demokrat Parti Adayı Sayın Ayfer YILMAZ’ı desteklemiştir.

Demokratik değerlerimiz ve millî iradeye saygımız gereği, seçim sonucuna gölge düşürebilecek, hatta sonuçla birlikte İYİ Parti’nin şeffaf ve samimi tavrı üzerinde kuşku yaratabilecek bu Twitter mesajındaki yaklaşımın partimiz görüşü olmadığını tekraren belirtmek isteriz.

Cihan PAÇACI
Genel Sekreter